Poetické laškování čajového skřítka

V pátek 23. 9. 2022 jsem s češtinářským kroužkem vyrazili na poetický večer. V šest hodin jsme si v ponožkách a s básnickým očekáváním objednávali čaj v čajovně U čajového skřítka. Porubská čajovna vsadila na mladé básnické talenty z řad středo a vysokoškoláků a rozhodně neudělala chybu. Básnířky i básnící se vzájemně povzbuzovali, přece jen napsat a zarecitovat báseň je docela rozdíl.

Nás ale čekalo milé překvapení v podobě jedné z bývalých žaček, která zde vystupoval pod svým uměleckým jménem Annie el Shadow (@annabeth_el_shadow).

A reflexe členů?

Akcí Poetický večer vládla nádherná atmosféra. Vzhledem k velké účasti se sedělo všude možně a přednášela se jak vlastní tvorba, tak i naše oblíbené básně. A ti, kteří byli natolik odvážní, aby něco přednesli, si vždy vysloužili upřímný potlesk a odměnou jim byl i čaj zdarma. (ZK)

Za mě super,
jen tam začíná
být nějak málo
místa :D  (JM)

Poetický večer se mi moc líbil, bylo to pro mě něco nového a určitě si někdy na něco podobného zajdu znova :) (BV)

Jsem si jistá, že se můj názor bude v budoucnu prudce měnit, jelikož jsem poezií naprosto nepolíbená a mých dosavadních přečtených děl je zatím málo. Po pár hodinách básní jsem si však snadno vybrala ty, co se mi líbily nejvíc a pomalu v nich začínám vidět i jistou podobnost.
Líbí se mi rytmické básně, zpravidla ty, které se nezapomínají rýmovat a ty, které mě dokážou překvapit. Musí být těžké najít sdělení, co je univerzální přesně tak akorát, aby to nebylo otřepané.
Proto jsem zbožňovala každý moment, kdy se Heduš odebrala od nalévání čajů a šla nám přednášet svá krátká a osvěžujícně sprostá díla. Od minulého pátku jsem na lovu po další její tvorbě.
Stejně musím ocenit i drobnou slečnu ve velkých kalhotách, která se u přednesu pokaždé upřímně usmívala. Zdálo se mi, že někteří přednášející by mohli číst jen pro sebe i pro plnou místnost a znělo by to úplně stejně. A je to ohromná škoda.
Moje poslední favoritka byla přirozeně Anička Machálková. Její básně se mi vždycky holt líbily víc mluvené, než čtené. Přesto jsem nečekala, že mě tak rozloží její báseň o depresi, co se dostane do nebe. (AZ)

 

 

chevron_left