Přežili jsme další motivační workshop

 

Rok se s rokem sešel a nastalo nám opět září. A s ním škola. Polovina našich prváků se však do ní fakticky měla dostat až o pár dní později. A ta druhá se v ní zase skoro neohřála. A proč? Své čtyři roky na škole totiž prváci tradičně zahájili motivačním workshopem (dříve adaptačním kurzem), který byl součástí projektu OKAP II.

Třídy 1.C a 1.L se hned ve čtvrtek 1. 9. 2022 ráno nalodily před školou do autobusu a vydaly se do Rožnova pod Radhoštěm, kde je čekala první část jejich čtyřdenní anabáze. Se všemi zavazadly se žáci po skupinkách a mírně zvlněným terénem vydali do cca 6 km vzdáleného tábořiště Mraveniště ve Valašské Bystřici. Cestou již začali plnit první úkoly a pomalu se poznávali. Sotva pak v táboře s údivem vydechli nad jeho krásou a vymoženostmi, utíkali si uvařit oběd, po kterém je až do večeře (opět ve vlastní režii) zaměstnávaly aktivity fyzického i myšlenkového rázu. Večeří však program rozhodně nekončil, ještě před spaním museli žáci při hře Zámek zjistit, že všechny opravdu důležité věci se naučili už v mateřské škole.

I další dny mnohé donutily sáhnout si na dno svých fyzických i psychických sil, to když se pokoušeli zdolat všech 14 Messnerových vrcholů, museli důvěřovat jedinému vidoucímu při Dni trifidů, snažili se získat poklad pevnosti Boyard či zjišťovali, co se stalo s Karlem a jak projít les plný upírů. Nakonec ale všichni zvládli závěrečné byrokratické kolečko, získali vlastní studentský průkaz, utratili své těžce vydělané chemické dolary a někteří si vyzkoušeli i pád důvěry z výšky cca 2 metry.

A pak už nezbývalo nic jiného než uklidit tábořiště, vyfotit se ve vlastnoručně vyzdobených tričkách a autobusem se vydat zpět vstříc neznámým zítřkům na škole, v níž už dokonale znají spolužáky své třídy.

V neděli po třetí odpoledne tábořiště ztichlo, vedoucí učitelé i asistenti z řad absolventů školy vydechli,

prožili klidnou posilňující noc. A v pondělních dopoledních hodinách už čekali na žáky 1.A a 1.B, aby s nimi strávili čtyři dny, po kterých se z neznámých spolužáků stane tým.

chevron_left
chevron_right