Nejúspěšnější žák středních škol v MSK

Už skoro tři čtvrtě roku se vinou mikroskopického bandity pohybujeme ve zvláštním vzduchoprázdnu, možná lépe řečeno soutěžeprázdnu. Letošní školní sezónu ještě možná něco lze zachránit, nějakou soutěž zorganizovat. Závěr loňského školního roku, poznamenaného koronavirovou epidemií, byl však pro mnohá tradiční vědomostní klání téměř vražedný. Soutěže byly mnohdy rušeny po pár prvních kolech. Přesto to ale mnozí organizátoři i žáci nevzdali a viru navzdory ti první využili online prostředí a ti druzí soutěžili a reprezentovali, kde a jak to jen bylo díky těm prvním možné.

Ukázalo se, že kde je vůle, je i cesta, po níž se odvážně vydal i náš žák Jakub Vagunda. V lítém boji s podmínkami drtícími zavedené systémy, v roce své vlastní maturitní zkoušky doputoval až k nádhernému ocenění „Nejúspěšnější žák středních škol v Moravskoslezském kraji 2019/2020“. Toto ohodnocení by si zasloužilo veřejnou „pochvalu před nastoupenou jednotkou“ – celou školou. Žel bohu opět zasáhla vyšší moc – vis maior – a Jakub si tak na své alma mater převzal certifikát sice z rukou nejpovolanějších, leč bez náležitých fanfár a potlesku všech, kterým svou cestou možná ukázal tu jejich vlastní.

Nechť je tedy tento článek na stránkách „jeho“ školy alespoň malou veřejnou oslavou. Jakube, gratulujeme a děkujeme za šíření dobrého jména SPŠCH akademika Heyrovského.

 

 

chevron_left
chevron_right