Akce studentské rady za podpory dotačního programu MSK Miniprojekty mládeže

V uplynulé době se žáci naší školy mohli zúčastnit dvou aktivit v rámci projektu Buď v pohodě se studentskou radou, který vznikl za dotační podpory Moravskoslezského kraje.

První akce probíhala v průběhu měsíce října a jednalo se o fotosoutěž s tématem Duch školy. Ze zaslaných fotografií, z nich většina zachycovala především toho ducha chemického, byly vybrány tři vítězné a jejich autoři si odnesli hodnotné ceny. Celá soutěž byla hodnocena porotou složenou ze zástupců pedagogického sboru, ŠPP a členů studentské rady. V zimních měsících se vybrané fotografie společně s ostatními fotkami, které se pojí s naším žákovským parlamentem, objeví v galerii školy.

Druhou zajímavou událostí byl workshop organizace Nevypusť duši, který se zaměřil na podporu duševního zdraví, osvětu o duševních chorobách, zvládání školního stresu, psychohygienu a podobná témata. Lektoři pracovali s dvěma skupinami žáků v pětihodinovém bloku a účastníci odcházeli obohaceni o nové informace a také krásně odpočatí po závěrečné relaxaci na bázi techniky mindfulness.

V nejbližší době nás čeká poslední z akcí podpořených tímto projektem, a to vánoční volejbalový turnaj, na který už se všichni moc těšíme!

chevron_left
chevron_right