Branný Bělský les

Po deštivém a chladném víkendu se pod šedivou oblohou slibující další nadílku kapek sešly v pondělí 6. 5. všechny první ročníky. Ne však ve škole. Přivítala je konečná tramvaje 11, odkud sportovně naladění žáci hromadně zamířili na stanoviště v Bělském lese. Tam už čekali jejich necvičící spolužáci, z nichž se stali pomocníci na stanovištích branného závodu trojic.

Trojice vybíhaly v dvouminutových intervalech na téměř kilometrovou trasu poznamenanou několika náročnými zastaveními. Žáci museli prokázat schopnost trefit se (hod granátem na cíl či střelba vzduchovkou do plastové lahve) či fyzickou kondici při zvýšené záteži (skákání přes švihadlo, házení medicinbalem přes vysokou laťku). Vše probíhalo na čas.

Tempo bylo vražedné, déšť se nedostavil, chladno bohužel ano, ovšem sportovní klání rozehřálo závodníky natolik, že chlad ani nevnímali.

První tři místa si pak spravedlivě rozdily všechny třídy. Na zlaté příčce se umístilo družstvo z 1.A, stříbrná připadla družstvu 1.L, bronz si odneslo družstvo 1.B.

 

chevron_left
chevron_right